Każdy produkt  kosmetyczny należy przebadać i to nie tylko pod względem bezpieczeństwa stosowania, ale także pod kątem skuteczności działania. Badania aplikacyjne to inaczej badania  in vivo,  które prowadzone są w testach aplikacyjnych na skórze człowieka.

Badania aplikacyjne kosmetyków, przeprowadzane są na odpowiednio dobranej grupie probantów/wolontariuszy pod nadzorem lekarza dermatologa. W razie konieczności w badania włącza się również innych specjalistów.  Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie wielu różnorodnych cech danego produktu. Z kolei uczestniczący w badaniu wolontariusze nie muszą martwić się o swoje zdrowie. Szerokie możliwości laboratorium Skin Lab Int pozwalają na prowadzenie badań również pod nadzorem np. okulisty (https://www.skinlab.pl/nadzor-badan-aplikacyjnych-przez-lekarza-okuliste/) czy ginekologa. Badania aplikacyjne (in-use) mają one  na celu potwierdzenie użytkowych właściwości badanego preparatu.

Laboratorium Skin Lab International Sp. z o. o. w swojej bazie dysponuje szerokim panelem probantów obu płci  w różnym wieku. Badania prowadzi się na przeszkolonej grupie panelistów, a także nietrenowanej grupie konsumenckiej. Skin Lab Int wszystkie badania  wykonuje pod kontrolą lekarzy z Instytutu Dermatologii. Badania produktów specjalistycznych prowadzone są w naszej Klinice Medycyny Estetycznej oraz w Instytucie Dermatologii. Jako nieliczne laboratorium prowadzimy badania aplikacyjne dla produktów dla dzieci pod nadzorem pediatry. Tak duże zaplecze sprawia, ze sprostamy wymaganiom wszystkich klientów.

We offer:

  • individual selection of volunteers due to the characteristics and purpose of the product
  • assessment of the skin's tolerance to the product at the place of use
  • individual, subjective evaluation of each participant in the study
  • badania aplikacyjne produktów profesjonalncyh
  • badania nadzorowane przez specjalistów
  • możliwość umieszczenia na etykiecie opisu typu: „przebadane pod nadzorem okulisty/pediatry”.

Wykonujemy również badania środków czystości, tekstyliów i innych produktów, a wszystko to w celu potwierdzenia ich skuteczności i efektywności działania.

en_GBEnglish (UK)
pl_PLPolski en_GBEnglish (UK)