pl Polski

Innowacyjne receptury produktów biobójczych

Innowacyjne, skuteczne i odróżniające się na tle konkurencji receptury produktów biobójczych to dział, w którym specjalizuje się laboratorium Skin Lab Int.

Know-how jakim dysponujemy, pozwala nam spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, dostosowując każdy produkt do aktualnego zapotrzebowania rynku. Opracowanie skutecznej receptury, która dodatkowo bezproblemowo przejdzie etap zaawansowanych badań to nie lada wyzwanie. Tylko zaawansowana wiedza technologiczna i ogromne doświadczenie pozwalają na sprawne poruszanie się w świecie skomplikowanych regulacji prawnych oraz wymagań konsumenckich. Laboratorium Skin Lab International jest w stanie opracować każdą recepturę skutecznego produktu biobójczego, opartego na sprawdzonych, dopuszczonych do obrotu substancjach czynnych. Wszystkie działania podczas tworzenia nowego produktu biobójczego spełniają wymagania rozporządzenia dla produktów biobójczych 528/2012 (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych).

Skuteczna, wyróżniają się na rynku receptura produktu biobójczego to siła napędowa sprzedaży. Dziś klienci oczekują od formulacji czegoś więcej niż tylko ogólni znanych substancji aktywnych, które stosowane są w produktach biobójczych. Receptura musi być unikalna, zaś sama technologia produkcji- innowacyjna Podczas projektowania formulacji produktów biobójczych zwracamy ogromną uwagę na skuteczność produktu, formę aplikacji, jak również na opakowanie. Nasi specjaliści opracowują karty SDS (MSDS), dzięki czemu mamy pewność, że produkt spełnia wymagania i posiada odpowiednią dokumentację.

Nasi specjaliści rocznie opracowują kilkadziesiąt innowacyjnych, dedykowanych receptur dla produktów biobójczych. Ponadto zajmują się także modyfikacjami już istniejących receptur, unowocześnianiem składów istniejących już na rynku produktów biobójczych czy zwiększaniem efektywności działania. Modyfikacjom poddajemy każą z istniejących na rynku receptur, dostosowując je do aktualnych wymagań prawnych czy indywidualnych wymagań klientów.