pl Polski

Nadzór badań aplikacyjnych przez lekarza okulistę


Kosmetyki, które stosuje się wokół oczu stanowią niezwykle popularną kategorię. I z tego też względu na ich bezpieczeństwo kładzie się tak duży nacisk.

Produkty stosowane w okolicach oczu (kremy, korektory itp.) są opracowywane w taki sposób, by były wyjątkowo delikatne. Ponadto, żaden produkt nie może być skomponowany w taki sposób, że będzie podrażniał skórę , czy powodował łzawienie.

Dobrze opracowane formulacje kosmetyczne mają zapewnić bezpieczeństwo stosowania, które doceniane jest przez konsumentów. Nie bez powodu więc przykłada się tak dużą wagę do potwierdzenia deklaracji marketingowych.

By uznać produkt za bezpieczny, konieczne jest przeprowadzanie odpowiednich badań aplikacyjnych, które zawsze powinny być prowadzone pod nadzorem lekarza okulisty. Badania zatwierdzone prze lekarza okulistę potwierdzają, że produkt jest bezpieczny. To też pewność, że produkty można stosować w okolice oczu.

Szeroko zakrojone badania wykazały, że tylko tak kompleksowe podejście do produktu może potwierdzić, czy jest on bezpieczny w stosowaniu przez konsumentów.