pl Polski

T-shirt test (testy koszulkowe)

Badania dermatologiczne to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów analizy. Pozwalają w szybki sposób potwierdzić lub wykluczyć potencjał alergizujący danego produktu.

Ze względu na różnego rodzaju produkty kosmetyczne/chemiczne, laboratorium Skin Lab Int oferuje kilka rodzajów tych testów. Jedną z odmian testów dermatologicznych są tzw. testy koszulowe.

T-shirt test

Testy koszulkowe wykonywane są w przypadku dopuszczania do obrotu produktów chemii gospodarczej (w tym wszelkiego rodzaju proszków do prania czy płynów do płukania). Należy je wykonywać w szczególności dla produktów, które przeznaczone są dla dzieci.

Co więcej T-shirt testy to testy miejscowej tolerancji skóry, które prowadzone są na osobach ze skórą wrażliwą w kilku powtórzeniach. Badania te zawsze wykonywane są pod nadzorem lekarza dermatologa.

Testy koszulkowe znane są na całym świecie, a z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na ich przeprowadzanie. Skin Lab Int wychodzi na przeciw klientom oferując testy dla produktów chemii gospodarczej, w tym dla dzieci poniżej 3 r.ż.