pl Polski
Untitled-8

O nas

SKINLAB PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA to specjalistyczne laboratorium konsultingowe, które od lat wspiera producentów, importerów i dystrybutorów działających w branży kosmetycznej, chemicznej, medycznej, tekstylnej, a także w sektorze produktów biobójczych.

SKINLAB P.S.A jest szybko rozwijającym się centrum konsultingowym, posiadającym własne specjalistyczne laboratoria badawcze. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi wprowadzania produktów kosmetycznych na rynek całej UE, przy czym też niejednokrotnie uczestniczymy we wdrożeniach produktów na rynki spoza UE. Obsługując naszych rodzimych, jak i zagranicznych partnerów spełniamy wszystkie wymagania prawne. Wychodząc naprzeciw naszym klientom i ich zapotrzebowaniom, oferujemy także usługę RP service.

Nasza misja

Głównym celem laboratorium SKINLAB P.S.A jest potwierdzenie bezpieczeństwa, jakości i skuteczności produktów kosmetycznych, chemicznych, detergentowych, suplementów diety czy też produktów biobójczych lub tych dedykowanych dla zwierząt, które produkowane są przez naszych partnerów. Chcemy uczestniczyć we wdrażaniu na rynek sprawdzonych, przebadanych i bezpiecznych produktów. Zależy nam na wspieraniu zarówno małych firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę w branży, jak również dużych koncernów, które rocznie produkują setki produktów. Wspólnie chcemy budować bezpieczny rynek produktów, oferując klientom najlepszy usługi- zawsze dopasowane do ich budżetu. Świadcząc tego typu usługi zapewniamy pełen profesjonalizm, obiektywizm i poufność.

Nasze atuty:

  • Rozpoznawalność silnej rynkowo marki, co gwarantuje nam nieustanny rozwój.

  • Nawiązanie współpracy z podmiotami z całego świata

  • Szybkość reagowania na wszelkiego typu zapytania oraz chęć wdrażania nowych badań i rozwiązań.

  • Ogromna wiedza, doświadczenie i elastyczność naszego zespołu, a także chęć nieustannej nauki sprawiają, że klienci lubią z nami pracować, doceniając przy okazji fakt, że badania wykonujemy na miejscu w naszych laboratoriach w Krakowie.

  • Własny Instytut Dermatologii zlokalizowany przy laboratorium badawczym

  • Doświadczalny Zakład Badań Kosmetyków, gdzie przeprowadzane są specjalistyczne badania in-vivo (w tym też dla produktów profesjonalnych dedykowanych do medycyny estetycznej)

  • Odwiedziny naszych koreańskich i tureckich partnerów w siedzibie firmy utwierdziły nas w przekonaniu, że jesteśmy niezwykle cenieni na rynku.

Laboratorium konsultingowe SKINLAB P.S.A. w głównej mierze specjalizuje się w badaniach dermatologicznych, aplikacyjnych i aparaturowych. Naszym ogromnym atutem jest lokalizacja laboratoriów w centrum miasta. Działania SKINLAB wspierane są przez nasz Instytut Dermatologii, w którym to zatrudnieni lekarze nadzorują prowadzone przez nas badania i analizy. Nasze usługi obejmują zarówno badania dedykowane dla produktów standardowych, jak i tych profesjonalnych, a niejednokrotnie również produktów medycznych. Duże zaangażowanie naszego zespołu sprawia, że projektujemy badania dedykowane danemu produktowi, a to z kolei przekłada się na możliwość przebadania/sprawdzenia praktycznie każdego rodzaju produktu jaki znajduje się na rynku. Nie ograniczamy się tylko do kosmetyków i chemii gospodarczej, niejednokrotnie badamy również tekstylia czy produkty higieniczne i te specjalnego przeznaczenia. Bliskość Instytutu Dermatologii pozwala nam na przejmowanie zleceń, których ze względu na wymogi prawa nie moglibyśmy prowadzić w laboratorium, zaś specjalistyczny sprzęt medyczny rozszerza nasze pole działania.

Badania produktów dla dzieci

Ogromnym atutem naszej firmy jest możliwość prowadzenia badań na tzw. grupach docelowych, w tym tych z udziałem dzieci. To właśnie wsparcie ze strony lekarzy specjalistów, którzy nadzorują badania z udziałem ludzi pozwoliły nam na uruchomienie nowych usług, a wśród nich niezwykle pożądanych na rynku badań dla produktów dedykowanych dla dzieci.

Wszystkie badania prowadzone są pod nadzorem naszego lekarza pediatry. Wcześniej tego typu badania prowadzone były tylko w około 3 ośrodkach w Polsce, które dodatkowo były niezwykle kosztowne. Posiadanie szerokiej bazy probantów sprawiło, że w bazie mamy grupy docelowe – dzieci w różnym wieku. Opieka lekarza pediatry oraz lekarza dermatologa, a także możliwość prowadzenia badań z udziałem dzieci pozwoliły nam rozszerzenie działalności badawczej, którą z roku na rok sukcesywnie rozszerzamy.

Badania marketingowe

W SKINLAB P.S.A. prowadzimy także badania marketingowe oparte na opiniach potencjalnych konsumentów, doradzamy w zakresie oznakowania i doboru odpowiednich deklaracji marketingowych. Wykonujemy wszystkie testy wymagane do Raportu Oceny Bezpieczeństwa (Safety Assessment Report / CPSR) i rejestracji produktu na portalu CPNP. Badania prowadzimy w specjalne dostosowanych laboratoriach, wszystkie usługi wykonujemy na miejscu w naszej siedzibie w Krakowie. Taka polityka pozwala nam na oferowanie niższych cen naszym klientom. Innowacyjne produkty czy też nowe technologie mogą być analizowane przez naszych specjalistów, badane na miejscu, a co więcej wdrażane pod okiem specjalistów z dziedziny prawa. Nasze prace wspierają doświadczeni adwokaci, którzy dla klientów zewnętrznych realizują m.in. zlecenia patentowe. Nasi klienci mogą też liczyć na profesjonalną obsługę marketingową i to zarówno od strony laboratorium (przygotowujemy materiały reklamowe, oznakowanie produktów i analizujemy deklaracje), jak również specjalistów z zakresu marketingu.

Doświadczalny Zakład Badań Kosmetyków

SKINLAB P.S.A. wspierany jest przez własny Doświadczalny Zakład Badań Kosmetyków, gdzie przeprowadzane są specjalistyczne badania in-vivo (w tym też dla produktów profesjonalnych dedykowanych do medycyny estetycznej) oraz Instytut Dermatologii.mW naszych gabinetach prowadzimy kompleksowe badania dedykowane do produktów profesjonalnych. To tu wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, co też jest niezbędne do wykazania/potwierdzenia skuteczności działania produktów profesjonalnych lub tych dedykowanych do medycyny estetycznej.

Dział recepturowania, produkcji i konfekcjonowania

Obsługę naszych partnerów w zakresie badań uzupełniamy o możliwość opracowania innowacyjnych receptur nowych produktów (kosmetycznych, chemicznych, wyrób medycznych czy też produktów biobójczych). Ostatnie kilka lat pokazało nam, jak duże jest zapotrzebowanie na skuteczne, działające receptury, co dodatkowo utwierdziło nas w przekonaniu, że dział recepturowania to właśnie ten, który chcemy szczególnie rozwijać w przyszłości. Możliwość kompleksowej obsługi (receptura + badania) na stałe zatrzymują u nas klientów, którzy niejednokrotnie powracają z nowymi pomysłami, które to wspólnie realizujemy. Zaplecze technologiczne oraz zespól technologów pozwalają nam na realizację nawet najbardziej innowacyjnych receptur. Służymy pomocą od wdrożenia w życie pomysłu klienta, po wyprodukowanie gotowego produktu.

Współpraca z firmami z całego świata

Współpracujemy z firmami kosmetycznymi zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Rozwój naszej firmy możliwy jest dzięki ogromnej rozpoznawalności marki na rynkach zagranicznych, dzięki czemu nawiązaliśmy współpracę z największymi graczami zagranicznych rynków: Turcji oraz Korei Południowej. Wpieramy naszych klientów spoza UE we wdrażaniu produktów na rynek Unii Europejskiej, oferując im unikalną usługę Responsible Person (tzw. RP service). Takie kompleksowe podejście pozwala nam nie tylko prowadzić zaawansowane badania i analizy produktów, lecz również pomagać klientom zaistnieć na rynkach europejskich, do których bez dedykowanej usługi RP service nie mieliby dostępu. Na przestrzeni lat, nasze wysiłki i chęć rozszerzania współpracy zaowocowały tysiącami zleceń i zdobyciem wiernych partnerów biznesowych.