Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało przeniesienie odpowiedzialności za jakość wyrobów kosmetycznych, spoczywającej na Ministerstwie Zdrowia (Państwowy Zakład Higieny) na barki producentów oraz dystrybutorów. Określono więc ogólne parametry bezpieczeństwa, które spełnić musi producent pod groźbą odpowiedzialności karnej lub/i finansowej za nieprzewidziane skutki stosowania wyrobu.

Podstawowym aktem prawnym dotyczącym tego obszaru była jeszcze do niedawna (grudzień 2009r.) dyrektywa (kosmetyczna) nr 76/768/EEC z 30 marca 2001 roku. W dniu 22.12.2009 r. opublikowane zostało jednak nowe Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009/WE z dnia 30.11.2009r. dotyczące produktów kosmetycznych. Jego celem jest uproszczenie procedur uzgodnienie terminologii, zredukowanie niejasności oraz obciążeń administracyjnych. Wzmacnia ono również niektóre przepisy prawa dotyczące kosmetyków, np. te dotyczące kontroli wewnątrzrynkowej. Przede wszystkim jednak Rozporządzenie ma zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ludzkiego. Zmiany te odnoszą się również do metod badań kosmetyków.

Wymagania niniejszego Rozporządzenia będą musiały być obowiązkowo stosowane od 11 lipca 2013r.

Laboratorium Skin Lab opiera się na nowoczesnych metodach badań kosmetyków  zgodnie z nowym prawem UE.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do przeprowadzania zaawansowanych testów skóry z wykorzystaniem systemów diagnostyki obrazowej 2D i 3D. Wyniki takich badań są trudne do zakwestionowania.

W Skin Lab International przeprowadzamy szczegółowe testy potwierdzające skuteczność działania produktów. Badania takie prowadzone są zawsze pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego.

Laboratorium Skin Lab International Sp. z o.o. bierze pełną odpowiedzialność za jakość wykonywanych testów. Dzięki badaniom przeprowadzanym w naszym nowoczesnym laboratorium możemy zagwarantować, że informacje zamieszczane w opisach analizowanych przez nas produktów są w pełni rzetelne. Kiedy potwierdzamy, że dany kosmetyk redukuje zmarszczki o 20% lub daje 3-godzinny efekt powiększonych ust, to znaczy, że tak jest naprawdę!

Wyniki badań wpływu kosmetyków na skórę stanowią  niewątpliwy atut skuteczności działania oraz bezpieczeństwa stosowanych kosmetyków. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku kosmetyków profesjonalnych. Zabiegi wykonywane w salonie muszą dawać szybki i widoczny efekt kosmetyczny, a badania powinny przekonać kosmetyczki i klientów do ich stosowania.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski